A Kétlámpás adventi naptára 2024-re – december 4.

A Kétlámpás is várja a karácsonyt, de addig is minden nap ajándék, amikor egy új előadásra készülhetünk vagy mehetünk. A Kétlámpás adventi naptárban minden nap felbukkan majd egy új csapat vagy hely, akinek nagyon ajánljuk a közeljövőben megnézhető produkcióját. A decemberi programok mellett olyan előadásokat is keresgélünk, amelyek az ünnep utánra esnek, és amikben érdemes a gondolkodni, ha a fa alá keresünk ajándékokat. Ha a független színházak és a független csapatokat befogadó játszóhelyeket választjátok, kétszeresen is átélhetitek az ajándékozás örömét. Hisz minden megvásárolt jeggyel támogatjátok a függetleneket és örömöt szereztek a megajándékozottnak. Ne feledjétek, adni jobb, mint kapni, valamint kétszer ad, aki gyorsan ad!

Rendhagyó módon egy vidéki társulat kukucskál ránk a negyedik ablakból. A győri RÉV Színház főképpen remek színházi nevelési előadásairól híres. Minden évadban megfordulnak a fővárosban, a Kétlámpás pedig ritkán szalasztja el az alkalmat, hogy találkozzon velük. December 7-én a MU Színház kávézójában fogják játszani Jókedvvel, bőséggel című előadásukat. A darab egy regionális szavalóverseny zsűrizése köré épített, fordulatokban bővelkedő komédia, melyet Fábián Péter írt és rendezett a csapatnak.

https://ketlampas.blog.hu/2023/03/12/jokedvvel_boseggel

Az előadás ürügyén azt is elárulták a színészek, hogy ők milyen verssel indulnának most egy szavalóversenyen. Balla Richie Kosztolányit, Bársonyosi Dávid Petőfit, Kiss Tünde Nemes Nagy Ágnest, Árvai Péter Illyés Gyulát választotta. Hogy pontosan mely verseket is szavalnák, azt megnézhetitek a MU Színház facebook oldalán.

Legközelebb tavasszal járnak majd felénk, Balássy Fanny Bocs, hogy élek című írásából Balla Richie rendezett darabot. Fiatalokról fiataloknak, szüleiknek, és mindenkinek, aki tudni akarja, miben vannak ma Z generáció tagjai. Egy írás szerint kaleidoszkóphoz hasonlít a darab, pörgős zenékkel, és az eredeti szöveg remek dramatizálásával. Minket fölcsigáztak az előadásról készített képek és kritikák, nagyon várjuk az előadást. Kifejezetten szeretjük a kortárs ifjúsági irodalmi szövegekből készített színpadi átiratokat.

Legközelebbi tervüket is nagyon üdvözöljük, az ötödikes-hatodikos korosztály számára hoznának létre színházi nevelési előadást, szintén kortárs szöveg felhasználásával. A projekt még az anyaggyűjtési fázisnál jár, ha van ötletetek, javasoljatok bátran olyan ifjúsági regényt, ami szerintetek megállná színpadon a helyét, ennek a korcsoportnak szól, és ti nagyon szerettétek! A 11-12 éves gyerekeknek nagyon nehéz olyan előadást találni, ami pont őket szólítja meg. Vagy túl gyerekes nekik vagy még nem az ő problémáik vetődnek fel az előadásokban. Ezért is különösen kíváncsiak leszünk, milyen produkció születik ebből az ötletből.